poniedziałek, 13 grudnia 2010

Z kuferka.

          Wczoraj wieczorem wróciłam od mojej Mamy.Z czapki bardzo się ucieszyła.Zawiozłam też "wyprodukowane" przeze mnie:szal dla bratowej i golfik ze "śliniaczkiem"oraz skarpetki dla brata.Prezenty się bardzo podobały.A ja trochę "pomyszkowałam" w szafach i znalazłam swoje baaaaaardzo stare wypociny.Robiłam te rzeczy będąc jeszcze w szkole podstawowej.
    1)Poduszka.Zrobiona na widełkach z nici elastycznych( o innych można było wtedy pomarzyć,lub jeśli się akurat trafiło-wystać w kilometrowych kolejkach)


   2)Serwetki.Wyszywane muliną na firance siatkowej.Muliny i firanki zdobywała mi mama.   3)Skarpetkę.Zrobioną pewnie z jakiejś włóczki z "odzysku" .Dla brata jako prezent pod choinkę.Zrobiłam tylko jedną.Nie wiem dlaczego drugiej nie zrobiłam.Brat ma dwie nogi.


     Te prace robiłam ponad 30 lat temu.Jest tego u mamy więcej,ale nie zdążyłam wszystkiego znaleźć.
  Miło czasem powspominać,nawet takie trudne czasy.5 komentarzy:

 1. Pamiętam tę poduszkę, też taką miałam, a serwetki piękne tęczowe, oj były czasy..nawet nici brakowało w sklepach, a skarpetka? było tak,że oszczędzało się nawet na skarpetkach;)
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne wspomnienia.Pozdrawiam Anka

  OdpowiedzUsuń
 3. Również na technice w podstawówce robiliśmy takie same poduszki ale moje się nie zachowały ; fajnie powspominać ; to były czasy - wszystko się ''zdobywało''

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Lucynko za wsparcie to dodaje mi sił do dalszej walki cieplutko pozdrawiam i często odwiedzam twojąstronę robisz cudne rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 5. Elżbieta,Anka,violaslomka,molcia-dziękujęza miłe komentarze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz:)))